Wybierając korzystną lokatę

Najlepsza lokata to oczywiście taka, która pozwala nam dużo zarobić, a jednocześnie jest dla nas wygodna. Czym kierować się zatem przy wyborze lokaty?

Lokata bankowa to jeden z najlepszych instrumentów do oszczędzania pieniędzy.

Przede wszystkim nasze pieniądze na lokacie są w pełni bezpieczne. Nawet gdyby bank zbankrutował, co jest niezwykle mało prawdopodobne, to oszczędności zostaną nam wypłacone z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dodatkowo nasz zysk jest tu właściwie pewny. Jeśli nie zdecydujemy się na wypłatę oszczędności przed czasem, to bank na koniec okresu lokaty wypłaci nam odsetki.

To, co powinno nas najpierw zainteresować w każdej ofercie lokaty to oczywiście wysokość oprocentowania. Tutaj sprawa jest niezwykle prosta. Im jest ono wyższe, tym większy jest oczywiście nasz zarobek. Standardem jest oprocentowanie na poziomie dwóch procent, ale czasami niektóre banki stosują oferty promocyjne, gdzie w krótkim terminie możemy zyskać naprawdę duże oprocentowanie. Niestety wiele tego typu ofert promocyjnych jest związana z koniecznością wykupienia dodatkowego świadczenia udzielanego przez bank. Może tu chodzić na przykład o założenie konta bankowego lub podjęcie karty kredytowej.

Wybierając korzystną lokatę

Korzystna lokata to też duży wybór okresów lokacyjnych.

Im jest ich więcej, tym łatwiej jest nam dopasować czas trwania lokaty do naszych możliwości. Nie każdy z nas bowiem może sobie pozwolić na zamrożenie pieniędzy na okres roku czy dwóch lat. Nie chcemy też oszczędzać jedynie przez miesiąc lub dwa. Wprowadzenie dodatkowych możliwości pozwala nam lepiej wybrać okres oszczędzania.

Warto też oczywiście szczegółowo zapoznać się z regulaminem związanym z lokatą. Większość banków przy zerwaniu lokaty z naszej strony, nie wypłaci nam żadnych zarobionych odsetek. Zostajemy tu zmuszeni do utrzymania lokaty, bez względu na nasze problemy osobiste czy finansowe. Niektóre placówki jednak decydują się na wypłatę części zarobionych odsetek, oczywiście po minięciu pewnego okresu. Takie rozwiązanie jest oczywiście dla nas dużo korzystniejsze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.